החוויה במרכז

ברוכים הבאים למרכז המבקרים על שם משה נובומייסקי בים המלח.

כאן בסמוך לכביש 90 בדרומו של ים המלח  בדרככם לחופשה דרומית בים המלח, מדבר יהודה או אילת, תפגשו סיפור מרתק על חזון, יזמות ונחישות של חלוץ ציוני בעל חלום לפיתוח תעשיה בארץ ישראל. סיפור שכמעט ולא סופר ומהווה חלק מהאתוס הציוני והתחדשות הציונות בארץ ישראל.

מרכז המבקרים משמר ומשחזר את "אתר חברת האשלג" בסדום, אשר שימש משנת 1934 ועד תחילת שנות החמישים  כמחנה העובדים של מפעלי חברת האשלג הארץ ישראלית.

בביקור נפגוש מקרוב בעזרת מגוון אטרקציות  את צורת החיים ודרך העבודה בחבל הארץ המבודד, את עוצמת החזון והנחישות של האנשים שלא רק חלמו והגו, אלא, למרות כל המגבלות והקשיים, תכננו וביצעו  .

הסיור במרכז המבקרים מלווה בהדרכה אשר במהלכה נעבור במספר ממבני המחנה, אשר שוחזרו הותאמו והונגשו גם לאוכלוסייה בעלת מוגבלות בניידות.

נתחיל באולם דגם ים המלח- דגם חדשני ומרהיב הממחיש את היווצרות בקע ים המלח והייחודיות הרבה שלו אשר משכה אנשים לחופיו לאורך ההיסטוריה

נמשיך אל  מבנה חדר האוכל של מחנה העובדים. המבנה שוחזר ובו נפגוש לראשונה את משה נובומייסקי מהנדס מכרות יליד סיביר  אשר הגיע לחופי ים המלח לראשונה בשנת 1911 האיש שחלם, הגה וייסד ב 1929 את חברת האשלג הארץ־ישראלית.

בהמשך בעזרת משקפי VR ("מציאות מדומה" ) חדשניות נכנס אל אורח החיים של מחנה העובדים בשיא פריחתו ונוכל להרגיש כאילו אנו צועדים בין עובדיו

נכיר את ההתמודדות ההרואית של צוות המחנה עם מלחמת העצמאות והמשכו לאחר המלחמה

נסיים בהכרות עם חשיבות המינרלים המופקים ממי ים המלח לאדם בתקופה המודרנית ונפגוש את פעילות מפעלי ים המלח כיום בדילמה שבין שימור לפיתוח.

משך הסיור המודרך הוא כשעה וחצי ומתאים לכל הגילאים.

מרכז המבקרים מתאים ומונגש לבעלי מוגבלויות.

הזמנת כרטיסים אפשרית רק באתר האינטרנט שלנו כך שאל תשכחו להזמין כרטיס לתאריך ולשעה הרצויה על ידכם.

נרגשים לקראת הגעתכם.

מחירון

מבוגר 30 ש"ח
ילד/ה (5 עד 18) 25 ש"ח
מבוגר/ת בודד/ת בקבוצה (מינימום 30 משלמים) 25 ש"ח
אזרח/ית ותיק/ה (בהצגת תעודה) 20 ש"ח
גמלאי'ת (בהצגת תעודה) 20 ש"ח
חיילים בשירות סדיר (בהצגת תעודה) 20 ש"ח
תלמידים במסגרת ביקור מערכת החינוך/תנועות נוער 15 ש"ח
בעלי מוגבלות(בהצגת תעודת נכה) 20 ש"ח
סטודנט/ית / נוער חו"ל (בהצגת תעודה) 19 ש"ח
שמרו על קשר

בואו להיות הראשונים לדעת על כל מה שחדש במרכז – אירועים, סיורים ומבצעים, הזינו כתובת דואר אלקטרוני והירשמו לרשימת הדיוור שלנו:

דילוג לתוכן